Wskazówki dotyczące morsowania

morsy

Niezależnie od tego, czy jesteś już zawodowym i zaawansowanym morsem, czy może dopiero w najbliższych dniach zamierzasz pierwszy raz w życiu wejść do zimnej wody, wskazówki zawarte w tym tekście pozwolą ci bezpieczniej i przyjemniej korzystać z tej nowoczesnej aktywności. A życie (w tym także i morsowanie) trzeba sobie ułatwiać. Wbrew pozorom przebywanie w lodowatej wodzie nie musi kojarzyć ci się czymś nieprzyjemnym czy mało komfortowym. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że od samego początku będziesz mógł czerpać czystą radość z wchodzenia do zimnego morza bądź jeziora.

Jeżeli miałeś już kiedyś okazję przyglądać się doświadczonym morsom w akcji, na pewno dostrzegłeś, że większość z nich korzysta z różnorodnych akcesoriów. Teoretycznie to, czego naprawdę potrzebujesz, to po prostu strój kąpielowy, ale dobrze by było, byś na morsowanie zabrał ze sobą te elementy garderoby, które ochronią przed zimnem najbardziej newralgiczne partie twojego ciała. Nie musisz jednak niczego specjalnego kupować. Zabierz po prostu ze sobą z domu zwykłą czapkę i ciepłe rękawiczki. Możesz również zainwestować w specjalne buty do wody. Nie po to, by zapewnić sobie dodatkowe ciepło, ale dla zabezpieczenia stóp przed lodem i innymi przedmiotami, które mogą kryć się w głębinach wody.

Pytaniem najczęściej zadawanym przez amatorów nie jest wbrew pozorom to, jak morsować, tylko gdzie to robić. Co będzie lepsze – morze czy jezioro? W jakiej wodzie powinno się morsować? Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie zostanie wygenerowana przez twoją lokalizację. Nie możesz przecież postanawiać sobie, że będziesz morsować tylko i wyłącznie w morzu, jeżeli mieszkasz na południu Polski i nad Bałtyk masz kilka dobrych godzin jazdy. W każdej okolicy można natomiast znaleźć piękne jeziora idealnie nadające się do morsowania. Nawet jeśli są one całkowicie skute lodem, spokojnie możesz wyrąbać w nich mały otwór, traktując to jak część rozgrzewki.

Chcesz więcej info ze świata sportu? Albo może wolisz być na bieżąco z plotkami ze świata celebrytów? Wszystko to i o wiele więcej możesz uzyskać na https://www.skandal.pl/.