Squash – nowoczesny sport, który warto uprawiać!

Nie trzeba wcale chodzić na siłownię i zmuszać się do ćwiczeń w gronie obcych osób, aby zachować dobrą formę, poprawić kondycję i jeszcze do tego wyszczuplić sylwetkę.

Bieganie także nie jest jedyną dyscypliną umożliwiającą spalanie sporej ilości kalorii, albowiem tak samo wiele (a czasem i jeszcze więcej) można ich spalić chociażby na takim squashu. Gra w squasha to prawdziwe wyzwanie niemalże dla każdej części ciała i najmniejszego nawet mięśnia, z którego istnienia przeciętny człowiek potrafi nie zdawać sobie sprawy.

Squash – co warto wiedzieć o tym nowoczesnym sporcie?

Squash to wyzwanie nawet dla tych, którzy twierdzą, że prowadzą bardzo aktywny tryb życia, bo regularnie biegają, uczęszczają na siłownię, dojeżdżają na rowerze do pracy i ponadto każdą wolną chwilę starają się przeznaczać na zagłębianie tajników nowych i niewypróbowanych jeszcze dyscypliny sportowych.

To wyzwanie fizyczne warto sobie jednak postawić. Nie może być za łatwo, bo lekkie treningi, choć bywają przyjemne, są niestety mało skuteczne i często zupełnie do niczego nie prowadzą. Oczywiście sport można traktować jak zwykłą rozrywkę czy rekreację, nie oczekując od niego niczego więcej, ale jeśli komuś zależy na tym, by z jego pomocą rozwijać swoje ciało i zdolności fizyczne, warto jednak poszukać takich dyscyplin, które będą w stanie to wszystko zrobić. Gra w squasha jest natomiast poważnym wyzwaniem dla ciała. Podczas rozgrywanych meczów zawodnicy muszą bardzo szybko reagować na piłkę, starać się do niej zawsze docierać, co wymaga ciągłych podbiegów, a prócz tego wykonywać ciągłe obroty ciałem i skomplikowane wymachy, które napędzają piłkę i zapewniają jej większą moc.

Godzinny trening potrafi tu przepalić nawet i sześćset kalorii! Po takich ćwiczeniach jest się dosłownie zlanym potem, ale to dobrze, bo oznacza to, że dało się z siebie naprawdę wszystko.

Więcej artykułów o popularnych sportach, treningach i suplementach diety, znajdziesz w serwisie pilka-nozna.pl.

Efekt poprawy zdolności fizycznych to jednak nie jedyny pozytywny aspekt gry w squasha

Ta dyscyplina jest też po prostu przyjemna. Większość osób potrafi czerpać z niej dużą radość i pomimo odczuwania zmęczenia, nadal traktować ją bardziej jak zabawę niżeli typowe ćwiczenia.