Nietypowe wtargnięcia na płytę boiska podczas meczów piłki nożnej

Wtargnięcie na boisko, ma miejsce wtedy, gdy osoba lub tłum ludzi oglądających wydarzenie sportowe wbiega na boisko, by świętować lub protestować przeciwko jakiemuś incydentowi. Niektórzy uważają, że należy podjąć działania zapobiegające wtargnięciu kibiców na boisko w celu konfrontacji z zawodnikami, zanim dojdzie do tragedii.

Wtargnięcia na boisko mogą skutkować postawieniem zarzutów, potencjalnie skutkujących grzywnami lub karą więzienia, a także sankcjami wobec zaangażowanych klubów, zwłaszcza jeśli działania te powodują zakłócenia w grze.

Jimmy Jump, najsłynniejszy najeźdźca boiskowy na świecie, po raz pierwszy zasłynął podczas Euro 2004, kiedy rzucił flagą Barcelony w Luisa Figo, aby zaprotestować przeciwko przenosinom pomocnika do Realu Madryt Następnie zajął się polityką podczas kolejnego Euro, kiedy to przerwał mecz Niemcy-Turcja, mając na sobie koszulkę z napisem „Tybet nie należy do Chin”. Może Cię również zainteresować: Dlaczego kibice wbiegają na boisko podczas meczu?

Wtargnięcie na boisko przez osobę LGBT

Boiskowy najeźdźca wymachiwał tęczową flagą podczas hymnu narodowego Węgier w meczu Euro 2020 pomiędzy Niemcami a Węgrami. Po kontrowersyjnej decyzji UEFA, która odrzuciła prośbę o podświetlenie stadionu w Monachium w tęczowych kolorach.

Europejska organizacja sportowa odrzuciła prośbę niemieckiej federacji o podświetlenie Allianz Arena na znak poparcia dla praw osób LGBT przed środowym meczem, twierdząc, że byłby to gest „polityczny” w obliczu ostrego oporu wobec prawa narzuconego przez skrajnie prawicowy rząd Węgier, które zakazuje tzw. promocji homoseksualizmu. Tłumy wymachiwały tęczowymi flagami, podczas gdy hymn narodowy Węgier grał, a jeden z protestujących, niosący transparent, przedostał się na boisko, gdzie został szybko zatrzymany przez stewardów.

Spadochroniarz

W 2013 roku mecz Conference Premier pomiędzy Salisbury City a Chester został opóźniony przez spadochroniarza zmuszonego do bardzo publicznego awaryjnego lądowania.

Nieproszony gość, najwyraźniej doświadczony skoczek spadochronowy biorący udział w imprezie charytatywnej, nie wydawał się zbyt zakłopotany swoim nietypowym wejściem na Raymond McEnhill Stadium.

6 czerwca 2021 roku inny spadochroniarz lądował awaryjnie na środku boiska piłkarskiego podczas meczu w Polsce, co było kolejnym dziwacznym incydentem. Gracze usuwali się z drogi, gdy powietrzny najeźdźca prawie zderzył się z jednym z zawodników. Przerażający incydent przybrał zabawny obrót, gdy sędzia dał spadochroniarzowi żółtą kartkę.

Łasica

Wśród ciekawych inwazji na boisko w historii piłki nożnej są krowy, kaczki, a nawet dziwny kangur, które zostały uznane za nieprawdopodobnych najeźdźców boiska na przestrzeni lat. Ale być może najbardziej niezwykłym zwierzęcym nieproszonym gościem jest kuna sosnowa, która nagle pojawiła się podczas spotkania Ligi Szwajcarskiej pomiędzy FC Thun i FC Zurich w 2013 roku.

Zwierzę wywołało chaos, gdy zawędrowało na boisko, przez pięć minut unikało schwytania i ugryzło obrońcę Lorisa Benito W końcu, bramkarz Zurichu Davidowi Da Costa położył kres wybrykom tego drażliwego stworzenia.